PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

CELE:

1. Rozbudzanie zainteresowań poezją i popularyzacja twórczości Aleksandra Fredry (patrona roku 2023).
  2. Rozwijanie umiejętności recytatorskich wychowanków przedszkola.
  3. Kultywowanie i propagowanie kultury języka i piękna żywego słowa.
  4. Odkrywanie i promowanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci.

REGULAMIN KONKURSU:

• Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z grup przedszkolnych „Motylki” i „Sówki” ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego.
  • Uczestnicy konkursu recytują wybrany fragment utworu „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry.
  • Jury będzie oceniało: ogólny wyraz artystyczny występu, poprawność artykulacyjną mówiącego, zastosowanie przez recytującego odpowiedniej intonacji, tempa, pauz, siły głosu, pamięciowe opanowanie tekstu.
  • Laureaci otrzymają nagrody książkowe zakupione przez szkołę w tym celu ze środków pozyskanych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  • Konkurs odbędzie się 22.11.2023 r. o godz. 10.00 w przedszkolu.
  • Wyniki zostaną ogłoszone 23.11.2023 r. na stronie Szkoły.
  • Organizatorami są bibliotekarka szkolna Ewa Gładzikowska oraz wychowawczynie grup przedszkolnych „Motylki” i „Sówki”.