Współpraca z Filia Biblioteki Publicznej

W dniu 6 listopada br. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek pani bibliotekarka z Filii nr 2 odwiedziła grupę przedszkolną „Sówki”. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzieci wykazały się znajomością treści bajek, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę z układanych puzzli. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał kolorową zakładkę do książki i słodki upominek.☺️ Tydzień później przedszkolaki z wielką radością odwiedziły ww. bibliotekę. Zdecydowana większość dzieci była tam pierwszy raz.

Przedszkolaki miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Na zakończenie spotkania w bibliotece „Sówki” podziękowały pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.

Wychowawczyni grupy

Żaneta Antolik

Author: Magdalena Prokopowicz