Spektakl muzyczny „Piękna i Bestia”

16 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych mieli okazję obejrzeć spektakl muzyczny ,,Piękna i Bestia” wystawiony w kinie Sława w Międzyrzecu Podlaskim.

Przedstawienie, którego fabuła była oparta na pięknej francuskiej baśni Jeanne- Marie Leprince’a de Beaumont ,,Piękna i Bestia”, przeniosło widzów w magiczny świat, w którym mogli przeżyć historię o miłości, odwadze i wierności. Spektakl zwracał również uwagę na to, aby nie oceniać nikogo po wyglądzie, bo ten często bywa mylący, a prawdziwe piękno jest ukryte i płynie z głębi serca. Dla oglądających było to bardzo cenne przesłanie.

Uczestnicząc w przedstawieniu, dzieci w sposób praktyczny uczyły się odbioru treści kultury, rozwijały wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Ponadto mogły poznać zawód aktora

i zobaczyć efekty jego pracy.

Gorące brawa, którymi uczniowie nagrodzili zespół Teatru Muzycznego, świadczyły o tym, że spektakl podobał się.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: p. Urszula Kleszcz, p. Marzanna Nowicka, p. Grażyna Jabłońska.

Author: admin