Chór Szkolny

W naszej szkole od 1993 r. działa chór szkolny założony przez nauczyciela muzyki p. Andrzeja Hryciuka. Zajęcia wokalne prowadzone dodatkowo poza lekcjami muzyki miały na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży literaturę muzyczną polskich pieśni patriotycznych i historycznych, a także piosenek dziecięcych i młodzieżowych.
Młodzi wokaliści 5 – tki uświetniali uroczystości szkolne oraz miejskie m.in.: 11-listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 3-ciego Maja, Dni Łukowa, Święto Szkoły.
ch7Przy okazji organizowania uroczystości miejskich, chór szkolny współpracował ze Stowarzyszeniem Obchodów Świąt Narodowych, Orkiestrą Dętą Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza w Łukowie czy Związkiem Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.
ch3Jednym z ważniejszych występów chóru szkolnego były m.in. występ na uroczystości nadania stopni oficerskich przez Prezydenta RP kombatantom II-ej wojny światowej(2002 r. oraz podczas odsłonięcia i poświęcenia pomnika ppłk Wacława Andrzeja Rejmaka ps. „Ostoja”- legendarnego dowódcy AK łukowskiego „KEDYWU”(maj 2003 r.).
ch8Największym osiągnięciem pracy z uczniem zdolnym była wieloletnia opieka i umiejętne prowadzenie przez p. Andrzeja Hryciuka talentu wokalnego ucznia Jakuba Badurki. Do pierwszych sukcesów Jakuba należy wygrana na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Nałęczowski Słowik” w 2004 r. Po wygranej w konkursie wojewódzkim udało się nawiązać współpracę z Filharmonią im. R. Traugutta w Warszawie i jej dyrektorem R. Cieślą. ch2W roku 2004 przygotowywano koncert i spektakl pt. „WARSZAWSKIE DZIECI” – poświęcony 60-tej rocznicy Powstania Warszawskiego. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu był Ryszard Cieśla, a kompozytorem muzyki Włodzimierz Korcz. Po konsultacjach z p. Korczem i p. Cieślą Kubę zaangażowano do spektaklu, a nad partyturą Włodzimierza Korcza Jakub Badurka pracował z nauczycielem muzyki p. Andrzejem Hryciukiem. ch4Jakub koncertował u boku artystów filharmonii w Polsce i za granicą np.:
– 30 lipca 2004 r. w Ratuszu w Berlinie (Niemcy)
– 1 sierpnia w Podchorążówce – Muzeum Wychodźstwa Polskiego – Łazienkach Królewskich w Warszawie
– 18 września 2004 r. w Chicago (USA) inscenizowany koncert-spektakl „Warszawskie Dzieci” podbił wówczas serca Polonii, wśród których było wielu żyjących powstańców.
W 2006 r p. Andrzej Hryciuk przygotowywał Jakuba Badurkę do castingu organizowanego przez Teatr Muzyczny „Roma” w Warszawie do musicalu pt. „Akademia Pana Kleksa”. W czasie wieloetapowych przesłuchań Kuba wygrał rywalizację z ok. 1000 rówieśników i dostał główną rolę Adasia Niezgódki w przedstawieniu. 27 stycznia 2007 r odbyła się premiera „Akademii Pana Kleksa”. W czasie kilkudziesięciu przedstawień Jakub miał okazję występować przed prawie 1000-czną publicznością u boku takich aktorów jak: Robert Rozmus, Wojciech Paszkowski czy Łukasz Zagrobelny. W 2009 r nagrodą za nagraną muzykę do życiowego przedstawienia „Akademia Pana Kleksa” było wręczenie przez dyrektora Teatru Roma p. W. Kępczyńskiego złotej płyty dla Jakuba Badurki.
Zajęcia chóru szkolnego prowadzi również p. Agnieszka Czerska.

ch5 ch9 ch10 ch11 ch12 ch13

Author: admin