Zuchy

Warsztaty wielkanocne

18 marca 2016 r. zuchy ?Słoneczni Wędrowcy? wzięli udział w wielkanocnych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Dzięki zajęciom zuchy  zapoznały się i zrozumiały istotę zanikających obyczajów wielkanocnych oraz rozwinęły umiejętności manualne. Stworzyły oryginalne pisanki przy wykorzystaniu techniki malowania woskiem.

Zaprzysiężenie 14 zuchów

2 Łukowska Gromada Zuchowa ?SŁONECZNI WĘDROWCY? została reaktywowana w październiku 2015 r., którą prowadzi Nina Dudzińska – Chruściel. Gromada obecnie liczy 16 zuchów.
11 marca 2016 r. odbyło się zaprzysiężenie 14 zuchów.

  1. Zuch kocha Boga i Polskę,
  2. Zuch jest dzielny,
  3. Zuch mówi prawdę,
  4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach,
  5. Wszystkim jest z zuchem dobrze,
  6. Zuch stara się być coraz lepszy ? to żelazne przykazania najmłodszych członków organizacji ZHP.

7 lat Gromady Zuchowej

2 Łukowska Gromada Zuchowa „Słoneczni Wędrowcy” pracuje w naszej szkole już 7 lat. W tym czasie w Gromadzie działało ok. 100 uczniów. Drużynową jest dh. Zuzanna Oławska, a przyboczną dh. Edyta Szubińska. Podczas zbiórek, które odbywają się raz w tygodniu zuchy zdobywają sprawności i gwiazdki, przygotowują przedstawienia, loterie, chodzą na wycieczki min. na KP Policji, do Łuksji i ŁOK-u-pracownia garncarska. Uczestniczą również w imprezach hufcowych: zloty, biwaki, Dzień Myśli Braterskiej, „dzielą się” Betlejemskim Światełkiem Pokoju”. Dzięki hojności Rady Rodziców wszystkie zuchy mają mundury. Opiekunem gromady jest dh. Agata Cabaj.

zu11
 

„Zuchy, takie maluchy…” – Biwak Zuchowy Okuninka 2008

zu6

W dniach 4 – 8 sierpnia 2008r.odbył się już po raz drugi Hufcowy Biwak Zuchowy w Okunince nad Jeziorem Białym. Na Biwak, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łuków wyjechało 32 dzieci reprezentujących:
1 Łukowską Gromadę Zuchową „Przyjaciele Kubusia”, działająca przy Szkole Podstawowej Nr1 w Łukowie,
2 Łukowską Gromadę Zuchową „Słoneczni Wędrowcy”, działającą przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Łukowie,
9 Gromadę Zuchową „Wesołe Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Adamowie oraz ze szkół w Zakępiu i Woli Gułowskiej.
zu1Nad ich bezpieczeństwem czuwali opiekunowie: Agata Cabaj, Renata Niedziółka, Marta Gajowa i Edyta Szubińska. Oprócz codziennego rannego rozruchu, apelu, nauki piosenek i pląsów oraz zajęć programowych, dzieci, korzystając z dobrej pogody, kąpały się w jeziorze pod okiem ratownika i druhen. zu3W ramach zdobywania sprawności „Olimpijczyka”, dzieci „przeniosły się” w czasie i trafiły do starożytnej Grecji, gdzie spotkały ducha bogini Hery. Sprawdzały swoje siły w różnych nietypowych konkurencjach sportowych Zuchowej Olimpiady. Musiały zmierzyć się z własnym strachem podczas wieczornej gry terenowej.

Ogień Olimpijski ofiarowany przez Ducha towarzyszył zuchom podczas wieczornych kominków – czyli formy zbiórki, gdzie wszyscy siedzą w kręgu przy zapalonych świecach, na których dzieci rozmawiały: o zasadach fair play, dążeniu do celu, wytrwałości, a także podsumowywały każdy dzień.

zu4

Wieczorem 6.08.2008r. kilkoro zuchów złożyło Obietnicę Zuchową zostało pełnoprawnymi członkami ZHP. Wypoczęci, pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości wróciły do domów. Mamy nadzieję, że w następnym roku również uda nam się wyjechać w jakieś ciekawe miejsce, na jeszcze lepszy Biwak Zuchowy – w końcu „Zuch stara się być coraz lepszy”. Czuj!’

Author: admin