Przedszkolaki witają wiosnę

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 
21 marca przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną porę roku. Tego dnia ubrana w piękną , kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami- Marzanna- wraz z dziećmi wyruszyła z Przedszkola do naszego ogrodu przedszkolnego. Zebrane wokół słomianej panny, maluchy donośnymi okrzykami ,,Marzann, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, Wiosnę przywitamy”.
Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. ,,Maszeruje wiosna”, wyrecytowały wiersze o wiośnie, wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Nie zabrakło zdjęć z panią wiosną.
Aby podkreślić charakter tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, niektóre w pomysłowych i barwnych nakryciach głowy, wprowadzając wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój.
Pierwszy dzień wiosny dostarczył wszystkim wychowankom dużo radości, zabawy oraz satysfakcji. Po takim powitaniu mamy nadzieję , że wiosna zagości u nas na dobre.
Wszystkie panie z oddziałów przedszkolnych.

Author: Magdalena Prokopowicz