Światowy Dzień Zwierząt

4 października w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Głównym celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony. W tym okresie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca również do adoptowania zwierząt ze schronisk.

Podczas zajęć dzieci opowiadały o własnych zwierzętach, zwracając szczególną uwagę na zwyczaje, potrzeby pupili i obowiązki jakie mają właściciele. Następnie dzieci przyporządkowywały nazwy zwierząt do trzech kategorii: zwierzęta domowe, hodowlane i dziko żyjące.

Wykonały również wybrane przez siebie papierowe zwierzęta.

Pamiętajmy, zwierzęta potrzebują pomocy ze strony ludzi. Dlatego drobny gest może sprawić, że skrzywdzone zwierzę odzyska na nowo życie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska organizowanym przez Stowarzyszenie „Czaruś”.

Author: Magdalena Prokopowicz