„Dzień Głośnego Czytania”

29 września, już po raz drugi, dzieci ze świetlicy świętowały Dzień Głośnego Czytania. Tym razem umiejętność głośnego  czytania  swoich ulubionych książek zaprezentowały w Filii nr 2 Biblioteki Miejskiej. Pani Bibliotekarka Izabela Rogowska opowiedziała o idei powstania tego święta i jego patronce Janinie Porazińskiej  – autorce wielu utworów dla najmłodszych. Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem przedstawiły przygotowane teksty. Na zakończenie spotkania dzieci mogły skorzystać z bogatego księgozbioru biblioteki.

Dzień Głośnego Czytania jest świętem propagującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Książki to najlepsze źródło wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Czytajmy dzieciom codziennie!

Author: Magdalena Prokopowicz