Spotkanie z rodzicem

            Grupę „Słoneczka” odwiedził tata Dawida, by opowiedzieć przedszkolakom o wykonywanym zawodzie policjanta. Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Pan Marek uczulał również naszych podopiecznych na zachowanie bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi i w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie słuchały rad i wskazówek naszego gościa. Miały również okazję dowiedzieć się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta oraz poznać wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Każdy chętny przedszkolak mógł obejrzeć bądź przymierzyć prezentowane akcesoria. 

Bardzo dziękujemy tacie Dawida za tak interesujące i zarazem pouczające spotkanie.

Grażyna Jabłońska

Author: Magdalena Prokopowicz