Goście policjanci

W dniu 16 maja 2023 roku grupy: „Słoneczek” i „Biedronek” odwiedzili specjalni Goście – policjanci wraz z owczarkiem niemieckim i belgijskim. Opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca zwierzaków oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadzili krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend.  Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom psa.

Odbyła się także pogadanka na temat zagrożeń, mogących wynikać z kontaktów ze zwierzętami oraz zachowaniem bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas spotkanie z nieznajomymi psami. Policjanci zaprezentowali bezpieczną pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony psa.

Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się pokaz ataku psa na policjanta.  Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o 2 czworonogach służących w jednostce.

Taka wizyta wzbudziła pozytywne emocje u najmłodszych. Wszyscy będą długo pamiętali tę wizytę.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom i zapraszamy ponownie.

Grażyna Jabłońska

Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz