Spotkanie z podróżnikiem

W środę 17.05.23 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z podróżnikiem Krystianem Pyrzakiem z grupy trzask.pl. Podczas 90-minutowego pokazu opowiadał dzieciom o życiu w krajach Ameryki Południowej. Uczniowie dowiedzieli się, że najdłuższą rzeka jest Amazonka, jak wygląda życie w dżungli oraz co należy ze sobą zabrać w takie miejsce. Uzyskały informacje na temat niebezpiecznych zwierząt, jakie tam mieszkają oraz o innych zagrożeniach czekających na ludzi pragnących spędzić kilka dni w takim miejscu. Autor spotkania nawiązał dialog z dziećmi. Za poprawne odpowiedzi na zadane pytania czekały małe nagrody dla podopiecznych. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem opowieści podróżnika oraz oglądali wyświetlane przez niego zdjęcia z wycieczki. Zadawali dużo pytań, na które nasz gość starał się odpowiadać rzeczowo i zrozumiale. Całość przebiegła w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

Artur Kurowski

Author: Magdalena Prokopowicz