Ilustracja do wybranego utworu Aleksandra Fredry

17 maja w znajdującej się w budynku naszej szkoły Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Ilustracja do wybranego utworu Aleksandra Fredry”, który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną oraz Filię.

Konkurs skierowany był do uczniów naszej szkoły, a okazją do jego zorganizowania było ogłoszenie przez Senat roku 2023 rokiem Aleksandra Fredry. Łącznie na konkurs wpłynęło 17 prac, które oceniono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV – VIII.

Wyniki w kategorii klasy I-III:

I miejsce ex aequo – Alona Iurova i Maja Janowska (obie z II B)

II miejsce ex aequo – Aleksandra Nurzyńska (I B) i Gabriela Mateńko (II B)

III miejsce ex aequo – Wiktoria Bednarczyk (II C) i Kamila Smyk (III A)

Wyniki w kategorii klasy IV-VIII:

I miejsce ex aequo – Radima Elmurzaeva (VI C) i Jasmina Elmurzaeva (VIII B)

II miejsce ex aequo – Lena Skorupska (IV A) i Wiktoria Kasperska (VII A)

III miejsce ex aequo – Aleksander Bijata i Marcelina Król (oboje z IV D)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, w większości zakupione ze środków pozyskanych przez szkołę w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Author: admin