Kubusiowi Przyjaciele Natury

 Zrozumienie problemów środowiskowych to pierwszy krok ku lepszej przyszłości, a ta w głównej mierze zależeć będzie od najmłodszych.     

 W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego o tematyce ekologicznej – „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

     Jego celem jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

 Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 10 milionów dzieci. W tym roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach tematycznych, podczas których uczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii, dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

Po zakończeniu programu nasza szkoła otrzymała certyfikat “Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Urszula Kleszcz – koordynator Programu

Wychowawczynie klas I – III     

Author: admin