Akademia Bezpiecznego Puchatka  2023/2024

         Uczniowie klas 1a, 1b oraz 1c naszej szkoły wzięli udział w XVI-tej już edycji  ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka ”, realizowanego  w roku szkolnym 2023/2024. W programie wzięło udział 66 pierwszoklasistów.      

      Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz  w Internecie.

     Uczniowie z zainteresowaniem oglądali filmy edukacyjne, chętnie wypowiadali się na tematy związane z bezpieczeństwem oraz trafnie oceniali sytuacje zagrożenia. Na koniec  przystąpili do udziału w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, dzięki czemu sprawdzili poziom swojej wiedzy oraz utrwalili pozyskane informacje.   
Po zakończeniu projektu szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

  Koordynator programu: Urszula Kleszcz

                                                                                       Wychowawczynie klas pierwszych

Author: admin