Wycieczka przedszkolaków do Krainy Rumianku

Dzieci z grupy Sówki, Motylki i Słoneczka uczestniczyły w wycieczce do Hołowna do Krainy Rumianku, czyli do wioski tematycznej, która przypomina skansen. Mogliśmy tu doświadczyć jak funkcjonowali i pracowali nasi przodkowie. W otoczeniu przyrody, zieleni, drewnianych domków, spichlerzy, stodoły rozpoczęliśmy swoją przygodę. Każda grupa przedszkolna uczestniczyła w warsztatach kukiełek. Były to niezwykłe kukiełki, bo wykonane przez dzieci z ciasta drożdżowego. Kształt kukiełek przypominał ślimaka, świnkę oraz bagietkę. Do tych wypieków przedszkolaki używały dodatków tj. mak, sezam, ziarnka słonecznika, wiórki kokosowe, rodzynki,… Kolejne zajęcia dotyczyły rękodzieła, gdzie wykonywane były mydełka. Dzieci rozwijały zmysł węchu poprzez wybranie odpowiedniego zapach do wyrobu swojego mydełka oraz zmysł wzroku wybierając do mydła koloryt. Warsztaty okazały się wspaniałą zabawą. Następnie był czas na zabawę na świeżym powietrzu oraz spacer po obiekcie. Na zakończenie wszyscy pożywili się pysznym obiadkiem. Z pięknym wrażeniami i wspomnieniami wróciliśmy do Łukowa.

Wychowawcy grup Sówki, Motylki, Słoneczka.

Author: Magdalena Prokopowicz