Lekcjaprzyrody w Rezerwacie „Jata”

   Dnia 7 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Rezerwatu Przyrody JATA w miejscowości Żdżary. Rezerwat ten jest nazywany sercem łukowskich lasów. Na miejscu pod opieką przewodnika dzieci wybrały się na długi spacer po lesie. Przemierzając ścieżkę edukacyjną, podziwiały uroki wiosennej przyrody, słuchały ciekawych opowieści o mieszkańcach i roślinności tutejszego rezerwatu i okolic. Miały okazję nauczyć się rozpoznawać i nazywać niektóre gatunki drzew iglastych, roślin, grzybów i zwierząt. Z każdym krokiem wszyscy odkrywali coraz większe bogactwo tego wyjątkowego miejsca.

   Po intensywnym spacerze po lesie przyszła pora na ognisko, pieczoną w nim kiełbaskę i chlebek. Po posiłku, który wszyscy z apetytem zjedli, korzystając z pięknej pogody dzieci odpoczywały na świeżym powietrzu. Był to czas na gry i wspólną zabawę.

   Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i dotlenieni. Na pewno wspomnienia długo ich nie opuszczą!

Urszula Kleszcz

Author: admin