Żołnierze z Poligonu Lotniczego „Jagodne” w Przedszkolu

Przedszkolaki mogły wszystko z bliska obejrzeć. Chętni zgłaszali się, aby różne rzeczy dotknąć lub przymierzyć m. in.: mundur wojskowy, maskę przeciwgazową, hełm, plecak z akcesoriami.

Z pomocą filmu i zdjęć dzieci zobaczyły, jak wygląda wojsko, że żołnierze nie tylko bronią naszego kraju, ale również pomagają w sytuacjach kryzysowych. Można było zobaczyć misje żołnierzy poza granicami naszego kraju i pojazdy wykorzystywane przez Wojsko Polskie.

Podczas spotkania dzieci mogły zadawać pytania dotyczące pracy żołnierzy, przymierzyć,

podnieść czy sprawdzić wagę poszczególnych sprzętów. Na zakończenie przedszkolaki wraz z paniami wręczyły gościom pamiątkowy dyplom i słodkości.

Dziękujemy za czas poświęcony naszym dzieciom i pokazanie, jak ważnym zawodem jest zawód żołnierza.

Organizatorzy:

Patrycja Skrzypiec