Styczniowe zabawy świetlicowe

Jak każdy miesiąc również styczeń był miesiącem bardzo twórczym i aktywnym w naszej świetlicy.

Podczas zajęć dzieci podzieliły się swoimi marzeniami i celami na rozpoczynający się Nowy 2024r., poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą kalendarza – przypomniały nazwy pór roku, miesięcy.

Zajęcia świetlicowe w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej pory roku – Zimy. Dzieci przypomniały potrzebę i zasady dokarmiania zwierząt. Wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. W świetlicy zrobiło się „ Bałwankowo”.

Z okazji dnia Babci i Dziadka wychowankowie wykonali  laurki, dzielili się uczuciami jakimi darzą swoich dziadków , nie brakowało ciepłych słów oraz wdzięczności za ich miłość.

Dzieci zapoznały się z tradycjami zabaw karnawałowych w Polsce i na świecie. Miały możliwość samodzielnego zaprojektowania i wykonania masek karnawałowych.

Styczeń zakończyła tematyka dotycząca bezpieczeństwa – omówione zostały dobre rady i przestrogi na ferie.

Jak w każdym miesiącu odbył się konkurs  plastyczny „ Portret Pani Zimy”, wzięło w nim udział 41 osób, prace eksponowane były na szkolnym korytarzu.

Author: Magdalena Prokopowicz