„BIEDRONKI” I ”SÓWKI” POTRAFIĄ ZROBIĆ SAŁATKĘ  OWOCOWĄ

Przedszkolaki  z grupy „Biedronki” i „Sówki” w ramach projektu edukacyjnego „WYZWANIA  TEODORA” podjęły wielkie wyzwanie – postanowiły samodzielnie przygotować sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi, truskawki, maliny. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.  Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do krojenia owoców. Przypomniane zostały również zasady bezpiecznego posługiwania się nożem i deską do krojenia. Było bardzo zdrowo i  przede wszystkim smacznie. Nawet  największe niejadki zjadały wszystko  z apetytem. Dzięki takim zajęciom dzieci kształtują w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas przygotowywania oraz spożywania posiłków. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała.   Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą.

GRAŻYNA  MĄDRA, ŻANETA ANTOLIK

Author: Magdalena Prokopowicz