Konkurs „Bezpiecznie w wirtualnym świecie”

Zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie „Bezpiecznie w wirtualnym świecie”, który organizujemy w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Zadaniem uczestników jest wykonanie dwustronnej zakładki do książki (klasy 1-4) oraz memu internetowego (klasy 5-8) nawiązujących do hasła konkursu.

Prace konkursowe należy dostarczyć do Pani Sujki do dnia 23 lutego.

Ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród planujemy na dzień 28 lutego.

Warunki udziału w konkursie przedstawiamy w załączonym regulaminie.

W tym roku DBI przypada 6 lutego. Święto jest okazją do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznania rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promowania pozytywnego wykorzystywania Internetu.

„BEZPIECZNIE W WIRTUALNYM ŚWIECIE”

1. Organizator:
    Samorząd Uczniowski SP nr 5
  2. Uczestnicy:
    W Konkursie mogą brać udział uczniowie dwóch przedziałach wiekowych:
     klasy 1-4;
     klasy 5-8.
  3. Cel konkursu:
     promowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera;
     popularyzacja wiedzy na temat Internetu i związanych z nim zagrożeń;
     wspieranie rozwoju zdolności plastycznych i kreatywności uczniów;
     kształtowanie umiejętności współzawodnictwa;
     włączenie dzieci i młodzieży w obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu”.
  4. Zasady uczestnictwa:
    Dla uczniów klas 1-4:
     Zadaniem uczestnika jest wykonanie dwustronnej zakładki do książki nawiązującej do hasła konkursu:
    „Bezpiecznie w wirtualnym świecie”.
     Uczestnik może zgłosić wyłącznie 1 pracę konkursową.
     Rozmiar i kształt zakładki może być dowolny.
     Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysowanie, wyklejanie, wycinanie itp.).
     Zakładka musi być wykonana samodzielnie przez uczestnika konkursu.
     Dane wymagane do zamieszczenia na zakładce:
    o Napis: Dzień Bezpiecznego Internetu 2024;
    o Hasło konkursu: „Bezpiecznie w wirtualnym świecie”;
    o Informacje o tym, co wolno i czego nie wolno robić podczas korzystania z Internetu;
    o Podpis autora (imię i nazwisko ucznia).
    Dla uczniów klas 5-8:
     Zadaniem uczestnika jest stworzenie memu internetowego nawiązującego do hasła konkursu:
    „Bezpiecznie w wirtualnym świecie”.
     Uczestnik może zgłosić wyłącznie 1 pracę konkursową.
     Mem powinien składać się ze zdjęcia lub grafiki i nawiązującej do niej komentarza tekstowego.
     Tekst powinien w sposób krótki, najlepiej humorystyczny, przekazywać zasady, o których należy
    pamiętać, aby korzystanie z Internetu było bezpieczne.
     Mem nie może zawierać treści wulgarnych, obraźliwych i uznanych powszechnie za naganne oraz nie
    może naruszać praw osób trzecich.
     Praca zgłoszona na konkurs musi być autorskim pomysłem uczestnika, a nie odwzorowaniem memów znajdujących się w sieci.
     Mem może być wykonany przy użyciu programu komputerowego lub generatorów memów dostępnych w Internecie.

 Mem należy zapisać w postaci pliku elektronicznego w formacie JPG lub PNG a w nazwie pliku wpisać imię i nazwisko.