Wakacyjne przestrogi

Dnia 13 czerwca wychowankowie świetlicy wzięli udział w spotkaniu ze szkolną pielęgniarką, panią Elżbietą Osiorek. To przedwakacyjne spotkanie miało na celu przygotować uczniów do bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz nauczyć,  jak chronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Szczególną uwagę pielęgniarka zwróciła na zasady zachowania na drodze, nad wodą, na polu, w lesie i w domu. Jak należy postępować w przypadku ugryzienia przez owady, skaleczenia, stłuczenia, oparzenia czy  złamania. Pani pielęgniarka zwróciła szczególną uwagę na ochronę ciała przed słońcem i zdrowe odżywianie. Przypomniała numery alarmowe. Zachęcała również do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali pogadanki i zadawali pytania.

Zdobyli wiele cennych informacji, które  z pewnością wykorzystają podczas wakacji.

Serdecznie dziękujemy Pani pielęgniarce, za podzielenie się swoją wiedzą, za cierpliwość oraz opiekę nad wychowankami w ciągu całego roku szkolnego.

Author: Magdalena Prokopowicz