Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu

15 maja do naszej szkoły zawitał niezwykły gość – była to pani Anna Cybulska, autorka książki „Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu”, znawczyni życia i twórczości naszego noblisty, żona wieloletniego kustosza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Antoniego Cybulskiego.

Pani Cybulska przeprowadziła dwa spotkania z podopiecznymi naszej szkoły: pierwsze z uczniami klas trzecich, zaś drugie z uczniami klas IV-VI. Dzieci miały okazję zaznajomić się z twórczością Henryka Sienkiewicza oraz jego życiem dzięki odczytywanym fragmentom „Pamiętnika mojego życia”. Młodsza grupa wysłuchała także utworu noblisty skierowanego do najmłodszych – „Bajki”, opowiadającej o małej królewnie otrzymującej dary od wróżek.

Dzięki spotkaniu dzieci zdobyły nowe informacje na temat literatury, historii i regionu. Z pewnością zaowocuje to w przyszłości.

Author: admin