„Święto Polskiej Niezapominajki”

„ Pamiętać musimy o naszej przyrodzie.

O lasach niszczonych bezmyślnie i co dzień.

Potrzebna jest nasza opieka, uwaga.

To człowiek od wieków za świat odpowiada…”

Dnia 15 maja obchodzone jest Święto Polskiej Niezapominajki.

„To święto przyrody, mające na celu promowanie jej walorów ( piękna), stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowania różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil, osób, miejsc i sytuacji.”

W naszej świetlicy zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z  dziećmi na temat idei święta. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „ Niezapominajka”. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych – wyścigu rzędów. Dzieci miały możliwość obejrzenia, dotknięcia powąchania niezabudek, a następnie wyklejenia ich  z plasteliny. Na zakończenie zajęć dzieci założyły własne hodowle – posiały nasiona powoju i aksamitek. Ze względu na niesprzyjające warunki, nie posadziliśmy drzewka klonu ( zrobimy to w późniejszym terminie), który będzie przypominał nam o Dniu Polskiej Niezapominajki.

Author: Magdalena Prokopowicz