Klasy IA i IB w Lublinie

  12 maja 2023 roku klasy IA i IB pod opieką swoich wychowawczyń: Hanny Zawadzkiej i Doroty Pływacz-Celińskiej oraz dwóch mam, wyruszyły na długo oczekiwaną wycieczkę do Lublina, stolicy naszego województwa. W tym dniu pogoda nam dopisała, dlatego bez przeszkód mogliśmy zrealizować swoje plany. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej, uczestnicząc w lekcji muzealnej ̎ Ginące zawody ̎ . W czasie tych zajęć przewodnik opowiedział nam czym zajmowali się w dawnych czasach ludzie mieszkający na wsi, wykonujący zawody: garncarza, młynarza i kowala. Mogliśmy zobaczyć miejsca ich pracy na własne oczy, a nawet spróbować wykonać kilka czynności, które oni wykonywali na co dzień. Ze skansenu udaliśmy się do Teatru Andersena, biorąc udział w spektaklu ̎ Muminki ̎ . Przedstawienie bardzo nam się podobało, bo mogliśmy zobaczyć jednocześnie grę aktorów oraz lalek – marionetek. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Lubelskiego Cebularza. Tam wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych oraz pokazie wypieku cebularza. Sami też mogliśmy go upiec i spróbować. Na dalszą część lunchu pojechaliśmy do Mac Donald’s. Przy pomocy naszych Pań zamówiliśmy swoje ulubione przekąski. Najedzeni do syta i pełni wrażeń wróciliśmy do Łukowa. Długo będziemy wspominać naszą pierwszą wspólną wycieczkę.

Author: Magdalena Prokopowicz