Święto Konstytucji 3 Majaw grupie „Biedronki”

                                    „Jestem Polakiem i tym się szczycę…”

            Święto Narodowe 3 Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791r.
            W dniu 04.05.2023r. w grupie „Biedronki” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Flagi” oraz uchwalenia „Konstytucji 3 Maja”. Przedszkolaki prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Z wielką powagą przyjmując postawę na baczność odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci recytowały wiersz pod tytułem „Jestem Polakiem” oraz zaśpiewały piosenki „Serca biało-czerwone mamy” i „Polak mały”.
            Święta te były okazją do rozmowy z dziećmi o patriotyzmie, symbolach narodowych i znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Głównym celem było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, a także rozwijania poczucia przynależności narodowej u naszych małych patriotów.

Elżbieta Cąkała, Grażyna Mądra

Author: Magdalena Prokopowicz