Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 04.05.2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni, a zespół taneczny wykonał taniec z flagami. W tle miał miejsce pokaz slajdów nawiązujących do powyższej tematyki. Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Uroczystość zakończyła się odtańczeniem poloneza – naszego tańca narodowego. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Podczas apelu wystąpili uczniowie klas: IV c, VI c, zespół taneczny i chór szkolny.

Organizatorami apelu byli nauczyciele: pani Dorota Nurzyńska, pani Iwona Wierzbicka, pani Małgorzata Dadacz i pan Andrzej Hryciuk. Dekorację przygotowała pani Agata Cabaj i pani Agnieszka Czerska.

Author: Magdalena Prokopowicz