Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Aleksandra Fredry

26 kwietnia w bibliotece naszej szkoły odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Aleksandra Fredry, pisany przez uczniów klas ósmych. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji ogłoszenia komediopisarza jednym z patronów roku 2023 przez polski Senat.

Konkurs miał na celu wzbogacenie u uczniów wiedzy historycznej i literackiej związanej z Aleksandrem Fredrą, kształcenie przez nich umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz rozbudzenie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego. Materiał konkursowy obejmował fakty z życia Aleksandra Fredry oraz jego twórczość literacką.

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Paulina Prusak z 8B i Wiktoria Gołębiowska z 8E. Na drugim miejscu znalazły się Iasmina Elmurzaeva z 8B oraz Gabriela Grabowiec i Aleksandra Wrzosek (obie z 8D). Trzecie miejsce przypadło zaś Kindze Przeździak z 8D.

Laureatki zostaną nagrodzone książkami zakupionymi w zeszłym roku przez szkołę ze środków pozyskanych na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Gratulujemy!