Spotkanie z funkcjonariuszem policji w oddziałach przedszkolnych.

Dnia 1 marca 2023 roku w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z panem policjantem Piotrem Safiańskim z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.  Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz konieczność zgłaszania osobie dorosłej zauważonego niebezpieczeństwa. Po tym spotkaniu każdy przedszkolak wie, jak zachować się na widok biegnącego w jego kierunku psa, aby uniknąć pogryzienia. Funkcjonariusz policji przypomniał także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały odblaskowe zawieszki. Dzieci i panie podziękowały panu Policjantowi oraz wręczyły pamiątkowy dyplom z podziękowaniem. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie  obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych

Author: Magdalena Prokopowicz