Motylki- udział w ogólnopolskim  projekcie edukacyjnym

Dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kampania Kolejowe ABC II”, którego organizatorem jest Urząd Transportu Kolejowego. Podczas spotkania z pracownikami UTK dzieci poszerzyły swoja wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas podróży koleją. Rozwiązywane były zagadki, które wymagały logicznego myślenia. Aby sprawdzić, czy odpowiedź była prawidłowa dziecko mogło dotknąć specjalnego ekranu. Ponadto przedszkolaki poznały podstawowe znaki kolejowe, dowiedziały się kto to jest konduktor, kolejarz,  pociąg osobowy i towarowy, jak i gdzie zakupić bilet,… Udział w projekcie wzbogacił wiedzę każdego przedszkolaka, a przy tym wszyscy świetnie się bawili. Każde dziecko otrzymało super prezent: worek podróżny, kamizelkę odblaskową, maskotkę Rogatka, kredki, odblaski i książeczkę.

Poniżej fotorelacja z udziału w projekcie.

Anna Chmielewska

Patrycja Głowacka