Lekcja w kinie

   10 stycznia uczniowie klasy 1b, 3b i 3c wybrali się do Łukowskiego Ośrodka Kultury, gdzie uczestniczyli w „Lekcji w kinie” pt.: „Więc chodź, narysuj mój  świat – jak powstają filmy animowane”. Lekcja wprowadziła uczestników w niezwykły świat animacji  filmowej. Składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie dowiedzieli się, jak powstawały pierwsze filmy animowane; odkryli, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać; przekonali się, co łączy zwykłą konturówkę z filmem animowanym; dowiedzieli się, co to jest latarnia magiczna; zobaczyli, jak ożywić  postacie z bajek, a także dowiedzieli się, jak powstają współczesne filmy animowane, na które z chęcią wybierają się do kin. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali tego, co mówi prowadząca oraz śledzili informacje zawarte w prezentacji multimedialnej.

    Na koniec dzieci obejrzały projekcję filmu pod tytułem „Urwis”- filmu, który opowiada o traktowaniu zwierząt, a także o przyjaźni człowieka i psa.

   Uczniowie wrócili do szkoły wzruszeni  przeżyciami bohatera – psa Urwisa i bogatsi  o wiedzę dotyczącą animacji filmowej.

Author: Magdalena Prokopowicz