DZIECKA PRAWA-WAŻNA SPRAWA!

Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” w dniu 25.11.2022 r. miały okazję wziąć udział w ważnym spotkaniu z niezwykłym gościem panem dr. Markiem Michalakiem, który pełnił bardzo odpowiedzialną funkcję – był Rzecznikiem Praw Dziecka. Pan Marek opowiadał o prawach dziecka, wartościach, które warto pielęgnować już od najmłodszych lat. Przeczytał też zgromadzonym małym słuchaczom jedno ze swoich opowiadań z książki pt. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Dzieci zobaczyły jedno z najważniejszych odznaczeń – Order Uśmiechu. Wyjątkowym momentem spotkania okazała się wizyta pana burmistrza Piotra Płudowskiego i łukowskiej maskotki-Misia, bo ten dzień był wyjątkowy również dlatego, że to Dzień Pluszowego Misia. Na koniec dzieci aktywnie wysłuchały koncertu Małej Orkiestry Dni Naszych. Dodatkową atrakcją była pierwsza podróż „Słoneczek” do Łukowskiego Ośrodka Kultury komunikacją miejską.

Grażyna Jabłońska

Dorota Nurzyńska