Wizyta maluszków w bibliotece

Dzieci z grupy „Biedronki”  odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną Filia nr 2, przy Szkole Podstawowej nr 5. Pani bibliotekarka Izabela Rogowska z wielką  radością przywitała najmłodszych przedszkolaków. Dzieci obejrzały bogaty księgozbiór biblioteki.  Dowiedziały się jakie książki i dla kogo znajdują się na półkach. Podczas zajęć pani bibliotekarka opowiedziała maluszkom, jak należy szanować książki, udostępniła dzieciom ciekawe pozycje książek dla najmłodszych. Maluszki z wielkim zainteresowaniem przekładały kartki książek. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Na koniec spotkania maluszki zaprosiły panią bibliotekarkę do swojej grupy. W piątek 25 listopada pani Izabela Rogowska gościła w naszej sali. Maluszki wysłuchały bajki pt.: „Święta misia Tulisia”, oraz oglądały ciekawe, kolorowe książeczki. Na zakończenie przedszkolaki obiecały, że odwiedzą bibliotekę ze swoją mamą i wypożyczą książeczki do domu. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

Grażyna Mądra

Author: Magdalena Prokopowicz