Ogólnopolski program edukacyjny „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

W roku szkolnym 2022/23 Szkoła Podstawowa Nr 5 przystąpiła do ogólnopolskiego programu profilaktyczno – edukacyjnego „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” organizowanego  przez fundację Kulczyk Foundation przy współpracy z firmą Rossman. Do programu przystąpiły 224 szkoły z całej Polski. W placówkach szkolnych programem koordynują nauczyciele biologii. W ramach programu szkoły otrzymały środki higieniczne dla dziewcząt niezbędne podczas menstruacji. Darmowe  podpaski mają być udostępnione w toaletach dla dziewcząt i w gabinecie pielęgniarki szkolnej. Ponadto  szkoły mają otrzymać materiały edukacyjne dotyczące okresu dojrzewania, menstruacji i higieny osobistej. Tematyka ta będzie omawiana na zajęciach wychowania do życia w rodzinie , godzinach wychowawczych i lekcjach biologii. W realizację programu edukacyjnego będą zaangażowani uczniowie  Klubu Wolontariatu naszej szkoły.