Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości, mający za zadanie promować ideę uprzejmości względem innych ludzi oraz szukania porozumienia ponad podziałami. Z tej okazji
w naszej szkole podjęte zostały różne działania i akcje. Jedna z takich akcji została przeprowadzona pod opieką bibliotekarki szkolnej, p. Ewy Gładzikowskiej, która również wykonała okolicznościową gazetkę z okazji tego święta.

Dwie uczennice klasy 5c, Jagoda Sulej i Alicja Szczęśniak, wybrały się w podróż po naszej szkole.
W trakcie wędrówki zaglądały do wszystkich klas i grup przedszkolnych. Opowiadały krótko o święcie, z okazji którego ich odwiedzały, po czym wręczały wszystkim – zarówno uczniom i przedszkolakom, jak i pracownikom szkoły – naklejki z uśmiechniętymi buziami. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród naszych podopiecznych oraz pracowników, znakomicie wpasowując się w ideę i przesłanie tego święta.