Projekt Ogólnopolski:  „ Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”.

Grupa „Biedronki” i grupa „Sówki” wykonały listopadowe zadanie z projektu. Po wysłuchaniu opowiadania pt.: „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i  rondelku” przedszkolaki ułożyły historyjkę obrazkową nawiązującą do treści opowiadania, dowiedziały się o przyczynach ptasich wędrówek oraz o tym, w jaki sposób można pomóc skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę. Rozmawialiśmy  również o tym, czym można i należy karmić ptaki. Przedszkolaki już wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Dzieciom sprawia to ogromną radość, a nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno będą wdzięczni za taką pomoc. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich,  pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

Grażyna Mądra, Żaneta Antolik

Author: Magdalena Prokopowicz