Plastusiowy pamiętnik

Dnia 9 listopada 2022r. uczniowie klasy I a, I c, II b i II c pod opieką swoich wychowawczyń wybrały się do auli Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, aby tam na auli uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt: ”Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie oparte było na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej pod tym samym tytułem. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości.

Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu  wcielili się w postacie z książki: Plastusia, łobuza Witka, Tosię, ołówek, stalówkę, pędzel, nożyczki, temperówkę, gumkę myszkę.

Przenieśliśmy się w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej. Uroczy Plastuś mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się przyjaźnie, uczy się ciekawych rzeczy.

Spektakl był interesujący z wątkami humoru. Barwne kostiumy i wspaniała scenografia sprawiła, że najmłodsi widzowie oglądali spektakl z podziwem.