Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej

Biblioteka szkolna rozstrzygnęła szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III „Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej”. Celami konkursu było włączenie uczniów w obchody Roku Marii Konopnickiej w 180. rocznicę urodzin pisarki, przybliżenie dzieciom postaci polskiej pisarki oraz jej twórczości, promowanie klasyki polskiej literatury wśród dzieci oraz odkrywanie i promowanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać dowolną techniką ilustrację do wybranego utworu Marii Konopnickiej. Prace były oceniane pod względem ich oryginalności, pomysłowości i samodzielności.

Ostatecznie postanowiono wyróżnić sześcioro uczniów. Na pierwszym miejscu znaleźli się ex aequo Gabrysia Izdebska (III a) i Hubert Mucha (III b), na drugim ex aequo Natasza Biaduń i Ola Podgórska (obie z III a), a na trzecim ex aequo Pola Kuźniak (I a) i Zosia Dadacz (III a).

Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.