”Biedronki” i ich zielony ogródek”

Wiosna to doskonała pora roku, aby rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Od rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały, kiedy będą sadziły rośliny w doniczkach. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dowiedziały się czego rośliny potrzebują do wzrostu i jak je pielęgnować. Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym. Dzięki niemu udaje się ukazać dzieciom walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin. Biedronki  zasadziły m.in. fasolkę, cebulkę, pietruszkę. Przedszkolaki podlewały pilnie ziemię w doniczkach.  Szczypiorek  i pietruszka szybko się zazieleniły oraz wyrosła zielona fasolka. Teraz mamy w naszej sali prawdziwy zielony ogródek.

Grażyna Mądra

Author: Magdalena Prokopowicz