BohaterON – włącz historię! w naszej szkole

Za nami 3 edycja ogólnopolskiej akcji promującej patriotyczne postawy i tożsamość narodową. BohaterON – włącz historię! to kampania o tematyce historycznej mająca           na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Nasi uczniowie przygotowali 39 pocztówek z życzeniami dla uczestników walk o stolicę. Jeden z naszych uczniów – Jakhar mieszka w Polsce od kilku lat, napisał list do Powstańców. Historię naszego kraju, powstania warszawskiego, poznał w szkole na lekcjach. List i kartki zostały  wysłane do Fundacji Rosa i Sensoria we Wrocławiu i  za jej pośrednictwem zostaną dostarczone adresatom. Przygotowanie kartek z życzeniami, rozmowy o tragicznych wydarzeniach w szkole i domach rodzinnych  były lekcją żywej historii. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w zaszczytnym gronie nadawców ponad pięćset tysięcy kartek dla Bohaterskich Powstańców.

Koordynator szkolny projektu edukacyjno- patriotycznego  BohaterOn – włącz historię!  –Jerzy Kołodyński