Pamięć przedszkolaków o „Kolejarzach poległych za Ojczyznę”

W dniu 25 listopada 2021 roku dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Pomnika poświęconego „Kolejarzom poległym za Ojczyznę”. Pomnik został odsłonięty w 1974 roku przy dworcu PKP w Łukowie. Upamiętnia kolejarzy poległych w latach drugiej wojny światowej. Celem uczczenia pamięci kolejarzy dzieci  wspólnie z paniami zapaliły znicze. Już w przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku  osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. 25 listopada jest Dzień Kolejarza. Przedszkolaki zwiedziły także Dworzec PKP, obserwowały jadący pociąg.

Po powrocie do przedszkola dzieci były trochę zmęczone, ale bardzo zadowolone z tej wycieczki. To była bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

GRAŻYNA  MĄDRA

Author: Magdalena Prokopowicz