3-latki w bibliotece

17 marca dzieci z grupy „Biedronki”  udały się do  biblioteki. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom książeczki o Świętach Wielkanocnych. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną o tematyce świątecznej. Trzylatki  zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w takim miejscu zachować.  Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani bibliotekarce podziękowanie za spędzony z nimi czas oraz dostały mały słodki upominek.

Grażyna Mądra

Author: Magdalena Prokopowicz