,,Powitanie wiosny” przez dzieci z grupy „Biedronki”

Dzień 22 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. W słoneczny, marcowy dzień maluszki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnania zimy i powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszy i okrzyków. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Dzieci przebrane za pszczółki, żabki, biedronki, kurczaki tańcem, wierszem i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Następnie przedszkolaki udały się na wiosenny spacer wraz z Marzanną. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Przyjście nowej pory roku wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa, trawy. Dzieci tęsknią za słońcem, chcą się cieszyć i bawić w jego ciepłych promieniach, jak najprędzej  zrzucić ciepłą kurtkę i rękawiczki.

Grażyna Mądra, Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz