Koncert zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych”

W poniedziałek, 2 marca br. w naszej szkole gościliśmy muzyków z zespołu” Mała Orkiestra Dni Naszych”.

Koncert w wykonaniu tych artystów to edukacja przez uśmiech, zabawę i muzykę. Pierwsza część występu adresowana była do najmłodszych uczniów naszej szkoły.  Hasłem przewodnim były słowa- „Mądrości dla małych gości”. Artyści zaśpiewali piosenki, których teksty mówiły o telefonach komórkowych,  punktualności, zdrowym odżywianiu oraz o niemarnowaniu żywności. Zaprezentowane utwory i pogadanki zachęcały małych słuchaczy do mądrego i  rozsądnego  trybu życia.

Druga część koncertu skierowana była do uczniów klas V-VIII i dotyczyła hejtu i mowy nienawiści. Muzycy zaprezentowali uczniom znane piosenki i wyjaśnili, czym jest hejt. Wskazali również, jak sobie radzić w sytuacji, gdy zostaniemy dotknięci mową nienawiści. Ostatni utwór, piosenkę o przyjaźni, muzycy wykonali wspólnie z uczniami.

Jak zwykle występ muzyków wzbudził uznanie i entuzjazm wśród publiczności.