Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie wielkiego dla wszystkich Polaków wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.  Z tej okazji przygotowano akademię, aby oddać hołd wszystkim walczącym o wolną  i suwerenną Polskę.

11 listopada przypomina nam, że nasi przodkowie nie zawsze żyli w wolnym kraju. Dziś oddajemy cześć tym, którzy przyczynili się do tego, że Polska po 123 latach zaborów stała się wolnym krajem.                                                                                                                                                          Uczniowie z klasy VIc, VIIc oraz IIb wraz z wychowawczyniami, p. Zofią Pielaszek, p. Katarzyną Puszcz i p. Lidią Parzyszek, przygotowali część artystyczną, która była lekcję historii  i patriotyzmu.

Przedstawili w niej trudną drogę Polaków do zwycięstwa. Wiersze i pieśni patriotyczne przybliżyły  tamte chwile i wywołały ogromne wzruszenie na twarzach uczniów. Przesłanie, które przekazali młodzi artyści, wywołało wśród uczestników apelu chwilę zadumy i refleksji. Na duże brawa zasługiwały umiejętności recytatorów i piękny śpiew Kingi Włoczewskiej z kl. VIIc oraz pieśni patriotyczne, które zaśpiewał chór szkolny.

Wszyscy uczniowie tego dnia byli ubrani w stroje galowe oraz mieli biało – czerwone kotyliony, które jeszcze bardziej podkreśliły podniosłą atmosferę uroczystości.