„Jemy zdrowo, smacznie i kolorowo”

Klasa I c włączyła się w akcję „Śniadanie daje moc” i 8 listopada przygotowała  pyszne śniadanie.
          Uczniowie najpierw założyli odpowiednie stroje (fartuszki, czepki lub chusteczki) i  umyli ręce.  Następnie przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, soki oraz smaczne jogurty naturalne. Oprócz tego przeprowadzono pogadankę na temat roli śniadania – najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki oraz zabawy, lepiej koncentrują  się na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się,  że prawidłowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść, o stałych porach i bez pośpiechu, pięć posiłków w ciągu dnia, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także pić soki lub wodę. Wspomniano również o aktywności fizycznej oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą i integracją.  Przyczyniła się do  zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.