Wizyta pszczelarza w przedszkolu

Dnia 25 września nasze przedszkole odwiedził pan pszczelarz  Bartosz Nikończuk. Opowiedział dzieciom o hodowli pszczół.Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.  W trakcie warsztatów poznały fascynujący świat pszczół. Przedszkolaki obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza – specjalny dla dzieci oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.  Zobaczyły jak wygląda pyłek kwiatowy, próbowały go. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Dzieci za aktywny udział w  zajęciach robiły świece z pszczelego wosku. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.