ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU

Dnia 27 września w naszym przedszkolu odbyło się Święto Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych  odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest ziemniak. Wspólna zabawa rozpoczęła się od scenki „Kartofelek” przedstawionej przez nauczycielki. Następnie przedszkolaki zapoznały się z historią ziemniaka, dowiedziały się skąd pochodzi jego nazwa. Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia, to jemu były podporządkowane  przygotowane zabawy i konkursy. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce. Pieczone ziemniaki, placki, frytki, chipsy ziemniaczane oraz prażynki smakowały jak z najlepszej kuchni świata.

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.