POZNAJEMY ZAWODY: WIZYTA PANI KRAWCOWEJ W GRUPIE O „B”

Tańcowała igła z nitką, Igła ładnie, nitka brzydko…

Każdy z nas korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca, nosząc na sobie ubrania, ale czy każdy zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i energii muszą oni włożyć w uszycie ubrań, które potem wypełniają nasze szafy? Kontynuując tematykę poznawania zawodów, zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią krawcową. Pani Ewa z ochotą opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, wprowadziła dzieci w tajniki kroju przyborami krawieckimi: centymetrem krawieckim, naparstkiem. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały różnej wielkości i koloru guziki, szpulki z nićmi oraz materiały krawieckie. Miały tez możliwość obejrzenia gazet z wykrojami.

Pani Ewa zademonstrowała, jak szyje się na maszynie. Każdy przedszkolak miał możliwość sprawdzenia swoich sił pod baczny okiem pani Ewy.

Na koniec każde dziecko według słownej instrukcji pani krawcowej z przygotowanych wcześniej elementów „uszyło kwiatek”.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za interesujące spotkanie.