IX Miejsce w województwie w rywalizacji sportowej

 

Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy dokonał podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2017/2018. W kategorii Igrzyska Dzieci (klasy IV – VI ) Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie zajęła wysokie IX miejsce gromadząc 322,5 punktu. Jest to rezultat lepszy o jedną lokatę niż   w ubiegłym roku. Do rywalizacji zakwalifikowywanych zostało 246 szkół   z województwa lubelskiego. Najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3  w Lubartowie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 7 w Świdniku, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 8 w Chełmie. Do ósmego i siódmego miejsca zabrakło nam niewiele bo adekwatnie 6,5 i 7,5 punktu. Najwięcej punktów zdobyliśmy w biegach     i pływaniu. W osiągnięciu tego sukcesu miały też udział szachy. Słabiej wypadliśmy w grach zespołowych i w lekkoatletyce. Gratulacje dla wszystkich uczniów  reprezentujących naszą szkołę na zawodach SZS w ubiegłym roku szkolnym oraz dla  nauczycieli wychowania fizycznego.

 

Author: admin