Z Piątki do Watykanu

Już po raz drugi zostały wysłane życzenia świąteczne i noworoczne do Ojca Świętego Franciszka.

Na początku grudnia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny na najładniejszą kartę świąteczną. Na konkurs wpłynęło 8 prac wykonanych przez uczniów z klas I – VIII. Jury wyróżniło kartę wykonaną przez Martynę Łazugę, uczennicę klasy IVd. Kartka Martyny wraz z życzeniami od całej społeczności szkolnej została wysłana do Watykanu. Pod życzeniami podpisali się uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz Dyrekcja szkoły. Wszyscy życzyli Ojcu Świętemu wielu łask Bożych potrzebnych do kierowania kościołem Chrystusowym, błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz mocy Ducha Świętego, a w Nowym Roku 2019 opieki Matki Boskiej oraz wiary, siły i nadziei na kolejne lata papieskiej posługi.

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź z Watykanu i papieskie błogosławieństwo na Nowy Rok.

 

Author: admin